Monitoring  to jedna z głównych dziedzin naszej działalności . W ciągu kilkunastu lat naszej pracy zbudowaliśmy od podstaw wiele instalacji w zakładach produkcyjnych , firmach prywatnych , hotelach a także budynkach jednorodzinnych .

     

Aktualnie stosuje się trzy rozwiązania w systemach systemów monitoringu .

Pierwszy : tradycyjny  stosunkowo tani system wykorzystujący technologię analogową system PAL  . Niezawodny , niemniej nie oferuje obrazu o zbyt dużej szczegółowości . Kamery o dużej czułości umożliwiają dobrą widoczność  w nocy. Niestety z uwagi na niską jakość obrazu praktycznie przestaje być stosowany.

Drugi : oparty na cyfrowych kamerach IP . Do zalet należy zaliczyć:  wysoką rozdzielczość obrazu . Możliwość  "diagnozy " każdej kamery z osobna dzięki wykorzystaniu osobnych adresów IP stosowanych w kamerach . Praca w sieci .W tym systemie pracują kamery , które również świetnie nadają się do publikowania na stronach WWW . Przykład obok .Ostatnio pojawia się coraz więcej modeli o bardzo wysokiej rozdzielczości 5MPX , 12MPX

Trzeci system - najnowszy - oparty na kamerach cyfrowych o wysokiej rozdzielczości , ale wykorzystujący  tradycyjny kabel koncentryczny . Aktualnie dostępnych jest kilka podobnych do siebie rozwiązań ( HD-CVI , HD-AHD , HD-TVI ) . Systemy te mają -choć nie są kompatybilne-  kilka cech wspólnych . Transmisja  po zwykłym kablu koncentrycznym ; możliwość integracji z dotychczasowymi kamerami analogowymi ; zamiennie wykorzystanie kamer IP . Najprawdopodobniej system ten z uwagi na   łatwość instalacji i konfiguracji , wysoką jakość obrazu oraz możliwość bezproblemowej transmisji na odległość rzędu 250m stanie się najpopularniejszym rozwiązaniem na rynku .

 

Świadczymy usługi gwarancyjne i pogwarancyjne. 

Osadczuk Wojciech

tel 692427511